Zestaw nagłośnieniowy dla koła gospodyń wiejskich czyli KGW

03-06-2020

Kiedy koło gospodyń staje przed ścianą i z uwagi na brak wiedzy o nagłośnieniu szukają porady mogą do nas zadzwonić, ale warto przed tym zapoznać się z najczęściej wybieranymi konfiguracjami nagłośnienia przedstawionymi w tym artykule.

Kiedy Koło Gospodyń Wiejskich zdecyduje się wydać środki na sprzęt nagłośnieniowy, aby wzbogacić swoje wydarzenia kulturalne o miłą, muzyczną atmosferę, warto pomóc w wyborze najkorzystniejszej konfiguracji. Ten artykuł ma za zadanie wytłumaczyć czym kierować się w doborze zestawu nagłośnienia dla Koła Gospodyń Wiejskich.

Mamy kilkanaście lat doświadczenia w zaopatrywaniu tych instytucji w sprzęt audio. Wiemy jedno- nagłośnienie dla KGW musi być proste i odporne na słabe doświadczenie w obsłudze tego typu urządzeń. Sprzęt ten musi posiadać podstawowe funkcje, które w dzisiejszych czasach nie są niczym nowym, ale jeszcze kilka lat temu trzeba było za nie dużo zapłacić.

Przygotowaliśmy kilka konfiguracji, które z pewnością poradzą sobie z imprezami w plenerze, sali, nawet bardzo wielkiej.

Pragniemy wyjaśnić pewną kwestię, która pomoże podjąć prawidłową decyzję w wyborze najbardziej odpowiedniego zestawu.

Kolumny dzielimy na podłogowe i statywowe, aktywne i pasywne.

Kolumn aktywnych nie polecamy do użytku przez KGW, dlaczego? Doświadczenie i umiejętność dopasowania sprzętu dla naszych dotychczasowych klientów upoważnia nas do powiedzenia, że nie polecamy, bo powodów jest na tyle dużo, że szkoda nimi zawracać głowę.

Skupmy się na pasywnych kolumnach podłogowych i statywowych, te pierwsze można z pewnością polecić na salę większą, np. więcej niż 200 m2 lub plener, dlaczego? Dlatego, że zbyt duża liczba uczestników w mniejszej sali może powodować nagminne zasłanianie tego typu kolumny przez uczestników zabawy, a ludzkie ciało niczym bariera akustyczna spowoduje izolowanie górnych partii dźwięku i odczucie "buczenia" muzyki w pozostałej, dalszej części sali. Zwyczajnie mówiąc, osoby z tyłu nie będą nic słyszeć oprócz męczącego basu. Takie kolumny polecamy na sale, które mają podest lub scenę. W dużym plenerze można rozstawić takie kolumny z dala od uczestników zabawy.

Kiedy mamy do czynienia z mniejszą salą lub dużą imprezą na zewnątrz, gdy  uczestników zabawy jest wielu na dużym obszarze, warto zwrócić uwagę na kolumny statywowe. Jakie kupić? Odpowiedź może być prosta: Największe - te dają pewność niemalże w każdej sytuacji.

Kolumna statywowa ma przewagę akustyczną nad kolumną podłogową o tyle, że używana na małej sali, czy na dużej, a także na powietrzu, zawsze sięgnie dźwiękiem daleko, bo będzie umieszczona wysoko nad głową uczestników. Kolumna podłogowa ma w niektórych przypadkach przewagę taką, że może działać z mniejszym wzmacniaczem z uwagi na mniejszą impedancję np. 4 Ohm, a nie 8 jak w statywowych. Ale nie męczmy już, do rzeczy.

Poniżej przedstawiamy kilka modeli kompletnych i gotowych do działania zestawów estradowych z kolumnami statywowymi, a także z kolumnami podłogowymi. Powyżej wyjaśniony temat rodzaju kolumn powinien ułatwić wybór. Pozostałe elementy zestawów są dobrane prawidłowo i nie z przypadku.

Warto dodać, że zestawy te to tylko propozycja, nie stanowią sztywnej oferty. Można w nich zmieniać niemalże wszystko. Elementy takie jak model mikrofonu z danej serii wymienić można bezpłatnie. Pozostałe elementy możemy konfigurować indywidualnie. Jeżeli potrzebują Państwo większej liczby mikrofonów, wystarczy zgłosić to sprzedawcy, a ten wyceni zestaw uwzględniając tą zmianę.

To tylko najpopularniejsze propozycje, które w KGW sprawdzą się na pewno o ile nie wymagamy większej liczby mikrofonów czy wejść w mikserze.

 

  • Zestaw z kolumnami statywowymi i statywami do 5500PLN

To nowy, kompaktowy zestaw z potężnymi kolumnami mocowanymi na statywie.

 

  • Zestaw nagłośnieniowy z kolumnami statywowymi i statywami za kwotę do 5200PLN

Różni się od pierwszego marką kolumn. Jest to alternatywa cechująca się podobnymi parametrami. Posiada także mikrofon nagłowny zamiast drugiej sztuki doręcznego tak, jak we wcześniejszej propozycji.

 

  • Zestaw nagłośnieniowy z kolumnami statywowymi + statywami z mocnym mikserem do 7000PLN

Cechuje się bardzo mocnym mikserem z kilkoma funkcjami wyprzedzającymi konkurencję. Ponadto mikser daje możliwość zastosowania kolejnego kompletu takich samych kolumn bez utraty mocy i odczucia zmęczenia czterema kolumnami na raz.

 

  • Zestaw nagłośnieniowy z kolumnami podłogowymi do 4500PLN

Jest to najczęściej wybierana konfiguracja w naszym sklepie. Oferuje nam ona dużą moc, pełną funkcjonalność i super cenę.

 

  • Najnowsza konfiguracja  nagłośnienia z kolumnami podłogowymi z nowoczesnym kolumnami, mikserem i zestawem mikrofonu bezprzewodowego do 5500PLN

Cechuje się dużą mocą i czystym brzmieniem. Posiada najnowszy model kolumn estradowych od Brass Tone Audio z gwarancją dostępności części zamiennych na 15 lat.

 

Jeżeli istnieje potrzeba konfiguracji zestawu z większą liczbą mikrofonów, dłuższymi przewodami, większą liczbą kanałów w mikserze, warto skontaktować się z nami i omówić szczegóły. Jesteśmy przekonani, że każdy zakupiony u nas zestaw wniesie do Koła Gospodyń Wiejskich tyle uśmiechu, ile jest wart. Znamy się na tym, nie sprzedajemy produktów słabych jakościowo i tych, które się nie sprawdzają w zadaniu, które było założeniem w momencie zakupu.