Zestaw nagłośnieniowy do 2500PLN, jaki wybrać?

 

Kiedy nasz budżet jest ograniczony do 2500PLN to wcale nie musimy ograniczać się do czegoś co nie da nam pełnej satysfakcji z kompletu. W ofercie sklepu znajdziesz różne komplety w tej kwocie, bardzo mocne i praktyczne.

Najważniejszym elementem w doborze odpowiedniego zestawu jest to by odpowiedzieć sobie na pytanie: "czego tak naprawdę potrzebuję?" Jeśli znam odpowiedź i potrafię określić swoją potrzebę co do ilości urządzeń zewnętrznych, które chcę podłączyć tj. instrumenty, mikrofony czy liczbę odtwarzaczy to wiem ile kanałów potrzebuje np. mikser audio.

Mikser audio to serce zestawu nagłośnienia, które napędza wydarzenie, w naszej ofercie znajdziesz miksery, które posiadają wbudowany wzmacniacz, a więc wyklucza to potrzebę zakupywania dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Kiedy wystarczy Ci podłączyć mikrofon lub zestaw mikrofonów bezprzewodowych, a do tego jeden lub dwa odtwarzacze czy laptop i nie przewidujesz podłączania innych elementów tj. instrumenty to w zupełności wystarczy tutaj zestaw z mikserem 4 kanałowym. W pozostałych przypadkach należy rozważyć zakup miksera 8 kanałowego czy nawet 12 kanałowego.

Mikser 4 kanałowy jest tym samym urządzeniem co mikser 8 kanałowy jeśli pochodzi z tej samej serii, zawiera ten sam wzmacniacz, te same funkcje jednak pozwala na zmiksowanie mniejszej liczby źródeł dźwięku.

Kiedy wiesz już jaki mikser potrzebujesz następną rzeczą do zakupu jest zestaw kolumn.

Kolumny to element niezwykle istotny. Kiedy prawidłowo dobierzemy kolumny do wzmacniacza uzyskamy maksymalną skuteczność sprzętu do wydanej kwoty. Dobrze dobrany zestaw kolumnowy pozwoli też na uniwersalne zastosowanie w plenerze jak i pomieszczeniach. Kiedy gramy w pomieszczeniach małych, niewyposażonych w scenę warto rozważyć kolumny statywowe, bo te pozwolą uzyskać maksymalny zasięg dźwięku przy dużym ścisku osób w bezpośrednim otoczeniu zestawu.

Kolumny podłogowe są doskonałe kiedy pracujemy sprzętem na dużym areale, tj. boisko, wielkiej sali lub scenie. Kolumny podłogowe zazwyczaj wyposażone są w dwa głośniki niskotonowe co pozwala uzyskać wyższą skuteczność, a tym samym większy zasięg. Ich użycie eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych głośników basowych.

Kupując kolumny z dwoma głośnikami basowymi zyskujemy też często większą moc wzmacniaczy z uwagi na to, że kolumny te często mają mniejszą impedancję (np. 4Ohm) co powoduje, ze moc wzmacniacza jest wyższa niż w przypadku 8Ohm tak jak jest to w kolumnach statywowych.

Bez wątpienia  można polecić kolumnę podłogową każdemu, kto nie potrzebuje kolumn statywowych.

Mikrofony - kolejnym elementem, który potrzebujemy do tego by poprowadzić konferencję, imprezę karaoke czy zawody sportowe. Warto określić już na początku, że jeden mikrofon stanowi minimum wyposażenia, ale bardzo często zauważamy, że dopiero po jakimś czasie klienci dostrzegają problem posiadania tylko jednego mikrofonu, zwłaszcza przy imprezach w plenerze kiedy np. ogłoszenie wyników i komunikacja między prowadzącymi zakłócana jest przez potrzebę wymiany między sobą nadajników.

Większość zestawów z oferty sklepu to propozycje, które opierają się na najczęściej wybieranych elementach tj jak kolumny, mikrofony czy miksery. Jakość zestawów jest zawsze na najwyższym poziomie. Jeśli nie wiesz, który z nich jest najbardziej odpowiedni zapraszamy do kontaktu telefonicznego, a już w kilka minut nasi specjaliści objaśnią działanie konkretnego kompletu i ułatwią wybór.

Poniżej najbardziej uniwersalne zestawy z naszej oferty do tej kwoty:

 

- Zestaw do prowadzenia szkoleń i konferencji czy zabaw z dziećmi, mniej nadaje się do imprez tanecznych.

 

- Zestaw imprezowy, zastosowanie niemalże do wszystkich celów. Imprezy taneczne i pozostałe o mniejszym nacisku na głośność.