Zestaw nagłośnieniowy do przedszkola - jaki wybrać, na co patrzeć?

28-05-2020

Zestaw nagłośnieniowy do użytku w przedszkolu musi być przede wszystkim prosty i bezpieczny – to wiemy i sugerujemy spojrzeć na najprostsze rozwiązania w naszym sklepie.

Użycie nie może obciążać obsługującej osoby ciągłą kontrolą sprzętu.

Wielka moc sprzętu również nie jest potrzebna, gdyż słuch naszych pociech nie może być nadwyrężony podczas ich rozwoju. Zbyt głośna muzyka czy zbyt głośne wzmocnienie mowy dziecka może dekoncentrować jego samego jak i uczestników przedstawienia.

Prostota obsługi mikrofonów to priorytet, kiedy potrzebujemy wzmocnić sygnał ciszej mówiącego dziecka wystarczy szybka interwencja w bazie mikrofonowej czy na mikserze i uzyskamy odpowiednią głośność, analogicznie kiedy mamy do czynienia z dzieckiem które chce jakby „zjeść mikrofon”.  Każdy z nas to widzi, prawda?

Propozycją takiego zestawu mogą być mikrofony firmy Shudder SDR1202 KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ

lub alternatywnie dla zestawów 4- mikrofonowych seria SDR1401 KLIKNIJ

Droższych zestawów nie ma sensu kupować, chyba że przedszkole jest naprawdę wielkie i ilość mikrofonów używanych jednocześnie może przekroczyć 8 sztuk.

Prosty mikser z wbudowanym wzmacniaczem to 100% satysfakcji chyba dla każdego przedszkola.

Modelem sugerowanym może być BTA1204   

lub też w zależności od potrzeb model 8 kanałowy BTA1208  od Brass Tone Audio.

Drugi model warto kupić, kiedy mamy w planach podłączyć coś więcej niż np. laptop i mikrofony. Wymogiem zastosowania wariantu 8- kanałowego może być np. chęć podłączenia gitary czy innego instrumentu.

Kolumny jako uzupełnienie głównych składowych to nie więcej niż 12” ( 30cm głośnika basowego). Co innego gdy chcemy wyprawiać dzień dziecka dla 150 osobowego przedszkola na zewnątrz. W takim momencie zapotrzebowanie na moc może okazać się trochę większe i warto rozważyć kolumny 15” tj. ( 38cm głośnika basowego ).

Odpowiedzią mogą być tutaj odpowiednio kolumny BTX112  

oraz analogicznie BTX115 + statywy kolumnowe 

Kolumny te cechują się czystym brzmieniem w niskiej jak i dużej obciążalności, posiadają rączki transportowe oraz kołnierz na statyw. Są stosunkowo lekkie i odporne na delikatne przeciążenia.

Warto rozważyć zakup też kilku sztuk statywów mikrofonowych, nie muszą być drogie. Dzieci nie będą przy nich tańczyć jak król POP-u.

Całość można połączyć niewielką liczbą przewodów, którą dobierzemy już indywidualnie do sprzętu.

 

Poniżej przedstawiamy trzy naszym zdaniem najbardziej trafione komplety wybierane przez takie placówki.

 

BTA23A

Zestaw z dwoma mikrofonami za ok 3000PLN - BTA23C

 

Mniejszy brat zestawu BTA23C to zestaw BTA13C zawiera troszkę mniejsze kolumny BTX112 (12",30cm), pozostałe parametry bez zmian. Polecany chyba najbardziej do szkoły, czy mniejszych obiektów jak przedszkola, małe sale czy kluby zabaw z dziećmi.

 

LNX13C

Zestaw z mikrofonem nagłownym i ręcznym oraz małymi kolumnami. Cena ok 2500PLN

 

Prosimy pamiętać, że to tylko propozycje. Każdy z w/w zestawów może zawierać inne mikrofony lub inny rozmiar kolumn.