Zestaw nagłośnieniowy do przedszkola - jaki wybrać, na co patrzeć?

 

Zestaw nagłośnieniowy do użytku w przedszkolu musi być przede wszystkim prosty i bezpieczny – to wiemy i sugerujemy spojrzeć na najprostsze rozwiązania w naszym sklepie.

Użycie nie może obciążać obsługującej osoby ciągłą kontrolą sprzętu.

Wielka moc sprzętu również nie jest potrzebna, gdyż słuch naszych pociech nie może być nadwyrężony podczas ich rozwoju. Zbyt głośna muzyka czy zbyt głośne wzmocnienie mowy dziecka może dekoncentrować jego samego jak i uczestników przedstawienia.

Prostota obsługi mikrofonów to priorytet, kiedy potrzebujemy wzmocnić sygnał ciszej mówiącego dziecka wystarczy szybka interwencja w bazie mikrofonowej czy na mikserze i uzyskamy odpowiednią głośność, analogicznie kiedy mamy do czynienia z dzieckiem które chce jakby „zjeść mikrofon”.  Każdy z nas to widzi, prawda?

Propozycją takiego zestawu mogą być mikrofony firmy shudder 1202 lub 1401, odpowiednio 2 lub 4 mikrofonowe. Droższych zestawów nie ma sensu kupować, chyba że przedszkole jest naprawdę wielkie i ilość mikrofonów używanych jednocześnie może przekroczyć 8 sztuk.

Prosty mikser z wbudowanym wzmacniaczem to 100% satysfakcji chyba dla każdego przedszkola. Modelem sugerowanym może być BTA1204 lub model 8 kanałowy BTA1208 od Brass Tone Audio. Model ten warto kupić kiedy mamy w planach podłączyć coś więcej niż np. laptop i mikrofony, potrzebą zastosowania modelu 8 kanałowego może być np. chęć podłączenia gitary czy innego instrumentu.

Kolumny jako uzupełnienie głównych składowych to nie więcej niż 12” ( 30cm głośnika basowego), co innego gdy chcemy wyprawiać dzień dziecka dla 150 osobowego przedszkola na zewnątrz, w takim momencie zapotrzebowanie na moc może okazać się trochę większe i warto rozważyć kolumny 15” tj. ( 38cm głośnika basowego ).

Odpowiedzią mogą być tutaj odpowiednio kolumny BTX112 i BTX115 + statywy kolumnowe.

Kolumny te cechują się czystym brzmieniem w niskiej jak i dużej obciążalności, posiadają rączki transportowe oraz kołnierz na statyw. Są stosunkowo lekkie i odporne na delikatne przeciążenia.

Warto rozważyć zakup też kilku sztuk statywów mikrofonowych, nie muszą być drogie. Dzieci nie będą przy nich tańczyć jak król POP-u.

Całość można połączyć niewielką liczbą przewodów, którą dobierzemy już indywidualnie do sprzętu.