Zestaw nagłośnieniowy do szkoły - jaki wybrać?

01-05-2020

Bardzo często zadając pytanie o zestaw nagłośnieniowy do szkoły czy świetlicy stajemy przed zadaniem wyboru sprzętu, o którym nie mamy pojęcia. Rozwiązaniem pomocnym w doborze elementów może być odpowiedź na pytanie: "Jakie wyposażenie ma mieć taki zestaw nagłośnieniowy?".

Musimy wiedzieć, ile kanałów ma mieć mikser. Ilość kanałów mówi o tym, ile urządzeń zewnętrznych możemy podłączyć do sprzętu i przekazać dźwięk w jednym czasie do kolumn. Kanały łączą sygnał np. z mikrofonów, laptopa, odtwarzacza czy instrumentów w jedność i przekazują połączony sygnał do wzmacniacza.

Gdy już wiemy, ile potrzebujemy mikrofonów i co będziemy podłączać do naszego sprzętu, to jesteśmy w stanie określić ile kanałów powinien mieć mikser, który w dzisiejszych czasach jest nieodłączną częścią każdego zestawu grającego. W naszej ofercie znajdą Państwo miksery 4, 6, 8, 12 a nawet 16 kanałowe.

Następnym pytaniem, na które musimy znać odpowiedź to czy sprzęt będzie używany na otwartej przestrzeni. Jeśli tak to wiemy już, że kolumny użyte do zestawu muszą mieć możliwie największą moc. Powinny być to też kolumny statywowe, gdy przewidujemy używanie zestawu na mniejszych przestrzeniach, w których będziemy musieli sięgnąć dźwiękiem ponad pierwsze rzędy widowni. Służy to temu, by osoby będące w tylnych rzędach słyszały dokładnie to samo, co w przednich. Ewentualnie kiedy mamy scenę lub podest, można wybrać kolumny podłogowe.

W konfiguracjach wybieranych przez szkoły bardzo ważnym elementem jest prostota obsługi. Dla tego typu użytkownika zalecamy zintegrowane wzmacniacze z mikserem. Power-mikser wyłącza konieczność stosowania dodatkowych łączeń, tak jak ma to miejsce w przypadku konfiguracji osobno mikser + wzmacniacz. Wybór tego typu sprzętu jest też łatwiejszy w szybkim uruchomieniu. Wystarczy, że podłączymy kolumny do power-miksera i już gotowe.

Sklep Audio24.pl przygotował kilka najpopularniejszych konfiguracji zestawów nagłośnieniowych tak, by klient który nie ma pojęcia o tym, co powinien zakupić, mógł dokonać wyboru przy oglądaniu oferty gotowych do pracy zestawów. Każdy z nich daje podobne możliwości: jedne mają dwa mikrofony bezprzewodowe, a inne nawet cztery. Wystarczy wybrać konfigurację, której potrzebujemy, a większość z tych uniwersalnych zestawów spełni oczekiwania każdej sali, szkoły czy świetlicy.

Jeśli mamy wątpliwości, czy wybrany komplet spełni nasze oczekiwania, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Wszystkie niezbędne dane znajdują się na samym dole strony sklepu w zakładce "Kontakt z nami".

Nasz sklep umożliwia wyszukanie zestawu po zastosowaniu. Wystarczy wpisać w lupkę słowo "szkoła", a dostaną Państwo przynajmniej 3 najpopularniejsze zestawy wybierane przez szkoły.

Prosimy pamiętać, że zestawy to tylko propozycja. Jeżeli chcą Państwo dostosować liczbę mikrofonów czy model kolumn, warto podjąć kontakt z nami celem dopasowania składowych do własnych potrzeb.